Klubová rada

Veškerá činnost KPV je připravována klubovou radou ve složení níže uvedeném.

K dotazům, připomínkám a návrhům ohledně činnosti KPV využijte

E-mail: info@klubpratelvina.cz

Miroslav Sábo      Kontakt

*1974 Ústí nad Labem
 Nikdo v naší rodině k vínu žádný zvláštní vztah neměl. Coby amatér jsem pil vše, co mi kdo předložil, co jsem dostal nebo ukořistil. Z vrozené lakotnosti jsem se začal zajímat o cenu vín a jejich posuzování, abych dal za kvalitní víno co nejméně peněz. Odtud byl jen krok k návštěvám vinařství, kde člověk zakoupí víno levněji bez přirážek překupníků. Preferuji bílá suchá vína. Moji nejmilejší vinaři jsou:

Pavel Hrabkovský, Velké Žernoseky

Vilém Kraus, Mělník

Petr Koráb, Boleradice

Pavel Zemánek, Velké Bílovice

Jan Garčic, Pavlov

Láďa Mrkva, Radějov

Fasorovi, Hovorany

a mnoho dalších musím bohužel opomenout.

Pokud zrovna nechlastám, tedy chtěl jsem říci nedegustuji, liji do sebe mohutně pivo zejména z malých pivovarů, pěšky či na kole turistím, hrozně moc čtu, hraji licitovaný mariáš- ale musí jít karta a venčím kamarádům psa- zabijáka.

Miroslav Žalud      Kontakt

* 1961 Znojmo
Jsem rodilý „moravák“, tak se nabízí, že jsem od jakživa cucal jen „hroznovou šťávu. V době dávno minulé jsem však byl na sladký vícestupňový alkohol. Chuť vína jsem poznával až po vojně (pro ty mladší-dvouleté) a pak jsem se propil až k „vínomilci“. Osobně preferuji spíše suchá aromatická vína, burgundské odrůdy, z bílých vín zvláště pak Sauvignon, Tramín, Pálavu , z červených vín pak Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, nepohrdnu však ani sladšími výběry. Pár oblíbených vinařství, která již pro mě znamenají kvalitu, jsou Novák a Jedlička z Bořetic, Míša Kubík z V.Bílovic, Korábovi z Boleradic, Jarek Kruták z Moravské Nové Vsi. Protože jsem znojemský patriot, tak uvedu ještě Jiřího Dvořáka z Božic - je to spíše o „sudovce“, ale často úžasné.
V rámci svých soukromých aktivit, kromě degustací, se snažím lehounce sportovat, čtu rád dobré knížky, baví mě zahrádka a doma mám tři kočky..( manželku, dceru a Áju) a ty mě taky baví!