Degustace vinařství Bettina Lobkowicz, Mělník

Degustace Vinařství Bettina Lobkowicz, Mělník
Anotace: Dne 20. prosince 2018 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Bettina Lobkowicz z Mělníka. Paní hraběnka mezi nás zavítala osobně ještě s dlouholetým pracovníkem vinařství panem Dvořákem.
Kontakt na vinařství:
https://www.lobkowicz-vinarstvi.cz/
https://www.facebook.com/BettinaLobkowiczVinarstvi/

Počet návštěvníků:
Hodně.:-) O degustaci byl obrovský zájem, díky managamentu hotelu Clarion se dostalo na všechny. Současně ale měli všichni obvyklou míru pohodlí a komfortu.
Nový sklepmistr:
Jonáš Grepl. Paní Bettina ho objevila v bance, ale není třeba se děsit, má vystudované vinařství, ale osud ho zavál do jiného oboru a teď ho zase přivál.
Produkty:
U každého vína má paní Bettina poslední slovo. Vždy pečlivě přemýšlí, komu je víno určeno, jaký má potenciál a co je cílem jeho výroby. Nebrání se, je-li to nutné, sladším vínům.
Vína vyrábí v široké škále- bílá, červená, klaret, uzavírá jak korkem, tak šroubovými uzávěry.
Kromě toho vinařství nabízí skvělé sekty, které si nechává vyrábět v Rakousku, dále vinný olej, želé, vínovice, verjus.
Vítěz degustace:
Pinot blanc, vzorek číslo 5.
Perlička:
Dotaz z publika: Kdy byla založena tato vinice? Pan Dvořák, spolupracovník vinařství: 1976. Paní Bettina: 1978. A nehádejte se se mnou. Za prvé víte, že mám vždycky pravdu a za druhé to vím naprosto přesně, protože je o 20 let mladší než já.

Návštěvu vinařství rozhodně doporučujeme. Pro vínomilce z Prahy velmi snadná dostupnost, vinařství jim nabízí i přímý závoz.