Degustace vinařství Spěvák

Degustace vinařství Spěvák
Anotace: Dne 16. března 2017 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Spěvák z Velkých Bílovic z Moravského Žižkova. Zavítal mezi nás Michal Moravčík, který má ve vinařství na starosti zejména návštěvníky a turisty. Povolanější osobu jsme si tedy nemohli přát.
Chtěl přijet též majitel Milan, ten však byl v té době bohužel na dovolené. Vinařství u nás bylo zhruba před dvěma lety, již tehdy jsme ocenili příjemná vína a vinaře. Z toho důvodu jsme degustaci rádi opakovali, a to při pro nás památném jubileu- náš klub slavil osm let.
Příjezd a příprava proběhly naprosto bez problémů, v sedm večer jsme mohli začít. Vínomilců se sešlo přes sedm desítek, musel být použit mikrofon. Vinařství vzniklo v roce 2000 odchodem nynějšího majitele z většího vinařství a jistého místa, pokračoval ve vinařské tradici předků. Podrobnosti o vinařství najdete zde:
http://vinarstvi-spevak.cz/.
V tuto chvíli produkují zhruba 50 tisíc láhví, vinařství má kapacitu asi 70 tisíc, které by časem chtěli dosáhnout. Vždy však chtějí preferovat kvalitu a původ hroznů z Velkých Bílovic.
Vinařství produkuje velmi příjemná, dobře pitelná vína, mně osobně nejvíc chutnal Sauvignon. Degustace probíhala tradičně, my jsme nalili a Michal vždy řekl něco o vzorku, který měli návštěvníci ve skleničkách. Opět byl prosloven názor, že vína musí především chutnat.
Mají poměrně široké spektrum odrůd, některé málo obvyklé.
I cenová politika vinařství je rozumná, vína pořídíte okolo 150 Kč, což hodnotím jako velmi dobrý poměr cena: výkon.
Všechny tyto skutečnosti byly asi důvodem, že se vyprodalo úplně všechno, naopak, na řadu zájemců se ani nedostalo.
Michal všechny pozval do Velkých Bílovic na akci Otevřené sklepy a po skončení řízené části degustace se dál věnoval návštěvníkům.
Vinařství opět můžeme jen doporučit, případně je navštivte přímo ve Velkých Bílovicích.