První degustace KPV v novém roce

Dne 21.1.2010 se konala první degustace KPV v novém roce. Při té příležitosti jsme trochu bilancovali uplynulý rok. První degustace se konala v březnu 2009. Té předcházelo pěkných pár hodin prodiskutovaných v oblíbené sauně, kde celý nápad s KPV vznikl. Zakládající členy můžete vidět v odkazu Klubová rada. Degustací jsme v roce 09 uspořádali celkem devět. Osmkrát s vinaři a jednou s výrobci pálenek. Celkem se zúčastnilo 280 lidí(někteří pochopitelně vícekrát) a bylo ochutnáno celkem 120 vín a destilátů.
 Na první letošní degustaci přijel představit svá vína vinař Stanislav Vyskočil z Blatnice pod svatým Antonínkem. Předvedl 14 vzorků lahvovaných a 4 vzorky mladých vín, která na lahvování čekají. Soupis vzorků si můžete prohlédnout v degustačním listu. Ve zkratce, vína byla nekomplikovaná, relativně jednoduchá a tím i velice pěkná. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že žádné víno nebylo špatné. Slabší bylo snad jen rosé, které bylo z r.07 a svojí vrcholnou kondici již mělo za sebou. Pan Vyskočil mluvil o víně a vinařství velmi zasvěceně, odborně a bylo znát, že vína vyrábí s láskou. Škoda jen, že nedal na naše doporučení a nevzal více vína na prodej, protože to, co měl, bylo rozebráno ve velice krátkém čase. Velmi sympatické bylo, že i po ukončení degustace procházel mezi zbylými návštěvníky a diskutoval s nimi i nadále o víně. Kdo zůstal, mohl ochutnat novošlechtěnce unikátního vína se jménem Floriánka. Tato odrůda je teprve ve zkouškách a čeká na schválení a zápis do odrůdové knihy. Pan Vyskočil jí má ve výsadbě (trať Floriánka) a přivezl vzorek na přechutnání. Floriánka je kříženec z dílny p.Glose a rodiče jsou Veltlínské červené rané a Müller Thurgau. Víno bylo lehčího typu s příjemnou vůní k Mülleru a lahodnou kyselinkou. Věřím že si své obdivovatele brzo najde.
 Na závěr můžeme konstatovat, že se degustace opět povedla, tedy soudě podle reakcí návštěvníků. I účast byla vysoká, sešlo se přes padesát milovníků vína. Fotografie z degustace si můžete stáhnout zde. Fotky budu ke stažení do  16.2.2010. Další degustace bude v únoru dle plánu uvedeného na webu KPV.

P.S. Zájem o vína byl vysoký a protože se nedostalo na všechny, budou se vína doobjednávat. Máte-li proto někdo zájem, můžete si ještě přiobjednat dle degustačního listu, my zajistíme dovoz a posléze vydání zde v Ústí.