O našem klubu

Klub je dobrovolné a neformální sdružení osob se zájmem o víno ne jako alkoholu, ale hlavně jako ušlechtilého moku s jeho mnoha krásnými odrůdovými variantami, chuťovými nuancemi a v neposlední řadě s možností jeho kulturního posuzování a konzumace.

Pravidelná setkání

Základním smyslem klubu jsou pravidelná setkání s vinaři, spojená s degustací vín, přátelského posezení a popovídání si s dalšími nadšenci se zájmem o víno. To vše za účelem rozšiřování obzoru znalostí, výchově smyslových vjemů a chuťového patra vínomilců.

Nový účastník se může stát, pokud se zúčastní několika degustací, VIP členem klubu. VIP člen má právo se registrovat na degustace přednostně.

Kdokoliv může kdykoliv klub opustit a degustací se nezúčastňovat, nebude již klubem jakkoliv kontaktován.

Klub má v současné době zhruba sto členů nebo příznivců, kteří se zúčastňují degustací a dalších akcí. Pokud máte zájem, zkuste se přihlásit také.

Vinaři z různých koutů

Klub je koncipován jako zájmové sdružení a je organizován lidmi bez přímého komerčního zájmu na obchodu s vínem, což zajišťuje objektivnost při výběru vinařů a vinařství. Výběr vinařů vychází zejména z osobních kontaktů zakládajících členů, získaných na vinařských soutěžích, degustacích a osobních návštěvách vinařství, případně na doporučeních členů klubu. Zaměřujeme se především na zajímavá malá a střední vinařství, která nejsou běžně v nabídkách marketů, a proto mohou nabídnout vždy něco navíc.

Vzorky vín

Zájemci se schází jednou měsíčně po předchozím závazném potvrzení účasti na předem daném místě (sál hotelu Clarion), kde probíhá řízená degustace kolekce vín od konkrétního vinaře. Vždy dbáme na to, aby návštěvníkům přednášel přímo vinař nebo kmenový zaměstnanec vinařství.

Na těchto setkáních je možnost si s vinařem popovídat o výrobě, specifických podmínkách vinic a dalších věcech, které účastníky zajímají. Předváděné vzorky vín je možno zakoupit v dostatečném počtu přímo na ochutnávce, a to od vinaře. Zájemci tak mohou zakoupit víno, o kterém bezpečně vědí, že jim opravdu chutná. Výhodou je i nižší cena, bez přirážek překupníků.