Aktuality

Degustace připravované

2023 

23.3. Vinařství Michal Stávek, Hovorany- premiéra

Mimořádně 4. čtvrtek v měsíci, akce v hotelu v "našem" termínu.

Velmi pěkná vína za rozumné peníze. Několik let jsme navštěvovali v rámci Otevřených sklepů, letos jsme se dohodli. 

https://www.vinozhovoran.cz/vinarstvi-stavek

20.4. Vinařství Štěpán Maňák, Žádovice

Po několika letech budeme mít možnost přechutnat toto vynikající vinařství, které sbírá ceny (a nejen v České republice), jak na běžícím páse.  Loni jsme měli možnost seznámit se s enologem vinařství Karlem Novotným a jeho soukromými víny, letos tedy zjistíme, jaká vína vyrábí ve svém hlavním zaměstnání.

25.5. Vinařství Haman, Rakvice

Mimořádně 4. čtvrtek v měsíci, akce v hotelu v "našem" termínu.

Přestože se jedná o velmi mladého vinaře, nemá v našem klubu premiéru. Byl u nás již před několika lety, teprve začínal, ale už měl pěkná vína, která moc chutnala. Za tu dobu urazil kus cesty, získal nové zkušenosti, zákazníky a ocenění a my jsme velice rádi, že na naší nabídku kývl podruhé.

15.6. Vinařství Jarmila, Dolní Dunajovice- premiéra

Majitelem vinařství Jarmila je pan Kovács. Pamětníci možná pamatují velmi úspěšné vinařství Kovács z Novosedel, což není shoda jmen. Pan Kovács ho vlastnil, ale po překotném růstu zvolil jeho prodej a návrat ke kořenům. Současné vinařství pojmenoval po manželce. Jejich specialitou jsou tzv. krystalová vína, kdy do láhví s vínem vkládají různé drahé kameny, což se má projevovat na dalším zlepšení jeho vlastností. 

21.9. Turné krále vín

Král vín je jedna z nejprestižnějších soutěží vín u nás a my jsme opravdu rádi, že si pro prezentaci výsledků organizátoři vybírají i naší degustaci. Loni měla u vás velký úspěch, letos jsme se rádi dohodli opět.

26.10. Vinařství Radobýl a Líbalovi- částečná premiéra

Mimořádně 4. čtvrtek v měsíci, akce v hotelu v "našem" termínu.

Vinařství Radobýl u nás bylo před několika lety, ale loni nastoupil po odchodu Antonína Hrabkovského do důchodu nový sklepmistr- Hana Líbalová. Zároveň si s manželem Romanem pronajala vinice pod Sovicí a založili své malé vinařství Líbalovi. Budeme tak mít jedinečnou možnost ochutnat práci jednoho sklepmistra, ale ve dvou různých typech vinařství. 

16.11. Vinařství Míša Kubík, Velké Bílovice

Tak tohle rozhodně premiéra nebude. Naopak, o degustaci bývá vždy obrovský zájem a my jsme moc rádi, že Míšu po několika letech opět uvidíme. 

21.12.


2024

V plánu:

Vinařství Arte vini, Znojmo/ Velké Pavlovice- premiéra

Vinařství nás samo oslovilo s nabídkou degustace a rádi jsme si plácli. Vinařství hospodaří zároveň v těchto dvou vinařských obcích, vyznává zásady udržitelného zemědělství a za svá vína získalo řadu cen. Těšit se na ně můžeme určitě v roce 2024, případně pokud by některé vinařství nemohlo degustaci uskutečnit.

Vinařství Zahnaš, Hovorany- premiéra

V roce 2024 to doufejme již vyjde...

Rozhodně bychom v roce 2024 rádi pozvali Vámi velmi oblíbená vinařství z Velkých Bílovic a okolí.


1. 2. 2021 | V novém hávu

Vítejte na našich nových stránkách.

Za nové stránky děkujeme firmě TETANET.