Aktuality

Degustace připravované

2023 

15.6. Vinařství Jarmila, Dolní Dunajovice- premiéra

Majitelem vinařství Jarmila je pan Kovács. Pamětníci možná pamatují velmi úspěšné vinařství Kovács z Novosedel, což není shoda jmen. Pan Kovács ho vlastnil, ale po překotném růstu zvolil jeho prodej a návrat ke kořenům. Současné vinařství pojmenoval po manželce. Jejich specialitou jsou tzv. krystalová vína, kdy do láhví s vínem vkládají různé drahé kameny, což se má projevovat na dalším zlepšení jeho vlastností. 

21.9. Turné krále vín

Král vín je jedna z nejprestižnějších soutěží vín u nás a my jsme opravdu rádi, že si pro prezentaci výsledků organizátoři vybírají i naší degustaci. Loni měla u vás velký úspěch, letos jsme se rádi dohodli opět.

26.10. Vinařství Radobýl a Líbalovi, Žalhostice a Roudnice nad Labem- částečná premiéra

Mimořádně 4. čtvrtek v měsíci, akce v hotelu v "našem" termínu.

Vinařství Radobýl u nás bylo před několika lety, ale loni nastoupil po odchodu Antonína Hrabkovského do důchodu nový sklepmistr- Hana Líbalová. Zároveň si s manželem Romanem pronajala vinice pod Sovicí a založili své malé vinařství Líbalovi. Budeme tak mít jedinečnou možnost ochutnat práci jednoho sklepmistra, ale ve dvou různých typech vinařství. 

16.11. Vinařství Míša Kubík, Velké Bílovice

Tak tohle rozhodně premiéra nebude. Naopak, o degustaci bývá vždy obrovský zájem a my jsme moc rádi, že Míšu po několika letech opět uvidíme. 

21.12. Vinařství Bettina Lobkowicz, Mělník

Po několika letech u nás opět přivítáme paní hraběnku, její osobnost a příjemná vína se skvěle hodí pro slavnostní, poslední degustaci v daném roce.

2024

18. 1. Vinařství Arte vini, Znojmo/ Velké Pavlovice- premiéra

Vinařství nás samo oslovilo s nabídkou degustace a rádi jsme si plácli. Vinařství hospodaří zároveň v těchto dvou vinařských obcích, vyznává zásady udržitelného zemědělství a za svá vína získalo řadu cen. Majitel je absolventem prestižní rakouské vinařské školy.

---------------

V jednání:

15. 2. Láďa Tetur

21. 3. Karel Novotný

18. 4. Franta Bílek

16. 5.  Vinařství Maděřič, Moravský Žižkov

20. 6.

19. 9. Král vín

17. 10. Gravitační vinařství Vilavin, Dobré Pole

21. 11.

19. 12.

Vinařství Zahnaš, Hovorany- premiéra

V roce 2024 to doufejme již vyjde...

Rozhodně bychom v roce 2024 rádi pozvali Vámi velmi oblíbená vinařství z Velkých Bílovic a okolí.


1. 2. 2021 | V novém hávu

Vítejte na našich nových stránkách.

Za nové stránky děkujeme firmě TETANET.