Klubová rada

Veškerá činnost KPV je připravována klubovou radou ve složení níže uvedeném.

K dotazům, připomínkám a návrhům ohledně činnosti KPV využijte e-mail: info@klubpratelvina.cz

Miroslav Sábo

(*1974 Ústí nad Labem)

Nikdo v naší rodině k vínu žádný zvláštní vztah neměl. Coby amatér jsem pil vše, co mi kdo předložil, co jsem dostal nebo ukořistil.

Z vrozené lakotnosti jsem se začal zajímat o cenu vín a jejich posuzování, abych dal za kvalitní víno co nejméně peněz. Odtud byl jen krok k návštěvám vinařství, kde člověk zakoupí víno levněji bez přirážek překupníků. Preferuji bílá suchá vína.

Pokud zrovna nechlastám, chtěl jsem říci nedegustuji, liji do sebe jako kompenzaci mohutně pivo zejména z malých pivovarů, turistím (jinak než pěšky, na kole nebo vlakem to do pivovaru nejde) a hodně čtu, většinou opět o víně a pivě.

Moji nejmilejší vinaři jsou Pavel Hrabkovský z Velkých Žernosek, Vilém Kraus z Mělníku, Petr Koráb z Boleradic,

Láďa Tetur z Velkých Bílovic, Honza Garčic z Pavlova, Láďa Mrkva z Radějova, Fasorovi z Hovorany

a mnoho dalších musím bohužel opomenout.

Miroslav Žalud

(* 1961 Znojmo)

Jsem rodilý „moravák“, tak se nabízí, že jsem od jakživa cucal jen „hroznovou šťávu. V době dávno minulé jsem však byl na sladký vícestupňový alkohol. Chuť vína jsem poznával až po vojně (pro ty mladší-dvouleté), a pak jsem se propil až k „vínomilci“. Osobně preferuji spíše suchá aromatická vína, burgundské odrůdy, z bílých vín zvláště pak Sauvignon, Tramín, Pálavu , z červených vín pak Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, nepohrdnu však ani sladšími výběry.

V rámci svých soukromých aktivit, kromě degustací, se snažím lehounce sportovat, čtu rád dobré knížky, baví mě zahrádka a doma mám tři kočky..( manželku, dceru a Áju) a ty mě taky baví!

Pár oblíbených vinařství, která již pro mě znamenají kvalitu, jsou Novák a Jedlička z Bořetic, Míša Kubík z Velkých Bílovic, Korábovi z Boleradic, Jarek Kruták z Moravské Nové Vsi. Protože jsem znojemský patriot, tak uvedu ještě Jiřího Dvořáka z Božic - je to spíše o „sudovce“, ale často úžasné.

Napište nám

Uvítáme Vaše příspěvky o navštívených akcích s vinařskou tématikou, recenze na restaurace a ochutnaná vína. Podělte se s ostatními o svoje zážitky s vínem, kde lze dobře nakoupit či s čím zajímavým jste se setkali na dovolených a výletech. Vaše příspěvky budou uveřejněny na našich stránkách KPV.

Příspěvky s vulgárními výrazy, napadáním a tématy mimo zájmy KPV budou správcem webu vymazány.