Klubová rada

Veškerá činnost KPV je připravována klubovou radou ve složení níže uvedeném, v abecedním pořadí.

K dotazům, připomínkám a návrhům ohledně činnosti KPV využijte e-mail: info@klubpratelvina.cz

Nebo nám to řekněte osobně při setkání a na degustaci.

Jaroslav Parýzek

(*1964 Ústí nad Labem)

Celý život mám mnoho koníčků a jeden velký jsem začal provozovat před skoro dvaceti lety, a to s chlapci u vinařů. Víno mi vždy chutnalo a během let jsem přešel od červených vín k bílým a od sladkých k polosuchým. Nyní mi chutná hlavně kvalitní víno od malých, ale i velkých, vinařů, a je úplně jedno, jakou má barvu.

Náš Klub přátel vína vznikl v době, kdy v Ústí nebylo kam jít na ochutnávku. Tak jsme začali jezdit za vinaři a od toho byl jen krůček k nápadu, že je začneme zvát k nám, abychom se s vámi rozdělili o ty krásné chutě a vůně z Moravy i Čech.

Při návštěvách vinařů jsem si velice rozšířil obzory. Mnoho z nich se postupně stalo našimi kamarády. Moji oblíbenci jsou převážně z Velkých Bílovic, kluci Venca Knápek a Patrik Machů, Milan Spěvák, Míša Kubík, Láďa Tetur, Míla Bauman, a když mám chuť opravdu na vynikající červené, zajdu k Fandovi Bílků. Z Pavlova Honzík Garčic, který nás zaujal v době, kdy ještě nebyl plnoletý, ale už dělal nádherná vína. V Radějově nenapodobitelné Víno v růžích a Láďa Mrkva. V neposlední řadě je můj velký oblíbenec zahrádkář Jiřík Dvořák z Božic, který nás vždy napojil nádhernými víny a dobrou náladou. Určitě jsem na někoho zapomněl, protože dobrých vinařů, které jsem přechutnal, je mnoho.

Miroslav Sábo

(*1974 Ústí nad Labem)

Nikdo v naší rodině k vínu žádný zvláštní vztah neměl. Coby amatér jsem pil vše, co mi kdo předložil, co jsem dostal nebo ukořistil.

Z vrozené lakotnosti jsem se začal zajímat o cenu vín a jejich posuzování, abych dal za kvalitní víno co nejméně peněz. Odtud byl jen krok k návštěvám vinařství, kde člověk zakoupí víno levněji bez přirážek překupníků. Preferuji bílá suchá vína.

Pokud zrovna nedegustuji víno, degustuji pivo z malých pivovarů, turistím (jinak než pěšky, na kole nebo vlakem to do pivovaru nejde) a hodně čtu, většinou opět o víně a pivě.

Moji nejmilejší vinaři jsou Pavel Hrabkovský z Velkých Žernosek, Vilém Kraus z Mělníka, Petr Koráb z Boleradic, Láďa Tetur z Velkých Bílovic, Honza Garčic z Pavlova, Láďa Mrkva z Radějova, Fasorovi z Hovoran, Karel Novotný z Milotic, Franta Kölbel z Kyjova

a mnoho, mnoho dalších musím bohužel opomenout.

Miroslav Žalud

(* 1961 Znojmo)